درباره ای 3ds Max|Photoshop|AutoCAD|Vray

اطلاعات مفید در مورد نرم افزارهای گرافیک دیجیتالی مثل " 3ds Max , AutoCAD , Photoshop , V-Ray "

3d Max


A با توجه به اینکه اظهار نظر در این مورد دامنه وسیعی از اطلاعات در مورد نرم افزارهای گرافیکی دیگر را می طلبد،ولی این نتیجه را به همراه دارد که همچنان " 3ds Max " بهترین نرم افزار برای مهندسان،معماران،طراحان داخلی و دست اندرکاران گرایش های گرافیک و تلویزیون می باشد.

یادگیری نرم افزارهای مختلف مانند یادگیری زبان های گوناگون می باشد.بعضی زبان ها ریشه های مشترک دارند و در میان نرم افزارها ، 3ds Max و AutoCAD ریشه مشترک از نظر ساختار فکری . و AutoCAD و Rhaino ساختار مشترک از نظر صادر کردن فرمان ها و طرز تفکر دارند.

تریدی مکس


M سختی فراگیری فرامین زیاد نرم افزار در قیاس با کارایی غیر قابل مقایسه آن با نرم افزار های دیگر بهای زیادی نیست و از طرف دیگر وجود ابزارهای خاص برای هر فرمان و عملکردی ، نیاز به ابتکار و خلاقیت در ترکیب فرمان های محدود دیگر نرم افزارها را تحت الشعاع قرار می دهد.

به هر حال همچنان نام نرم افزار " 3dsMax " گویای هویت بی رقیب آن می باشد.

Photoshop


S فتوشاپ یک نرم افزار ویرایشگر حرفه ای گرافیکی است که متعلق به شرکت " Adobe " بوده و برای ویرایش تصاویر ، مورد استفاده قرار می گیرد.در کل همه کسانی که با گرافیک دیجیتالی سر و کار دارند،به نوعی محتاج این نرم افزار هستند.

Photoshop ابزاری ست برای همه کسانی که در کامپیوتر با گرافیک ثابت و حتی متحرک سر و کار دارند.گرافیست ها ، مهندسین ، معماران ، ناشرین کتب و مجلات ، چاپخانه ها ، شرکت های تبلیغاتی ، طراحان سایت ، عکاس ها ، طراحان نرم افزارها ، نقاشان هنری ، انیمیشن ساز ها و ... به Photoshop احتیاج دارند.

AutoCAD


C AutoCAD نام نرم افزاری است که برگرفته شده از کلمات " Automatic Computer Aided Design " که به معنی طراحی و نقشه کشی به کمک کامپیوتر است،می باشد.در کل از این نرم افزار برای ترسیم نقشه های مهندسی و صنعتی استفاده می شود.به قول گفتنی " AutoCAD " مسیر رو برای تمام گرایش های مهندسی از قبیل :معماری ، عمران ، مکانیک ، برق و ... هموار کرده است.با AutoCAD می توان نقشه های ساختمانی و یا صنعتی را به صورت دو بعدی و یا سه بعدی رسم کرد.

این نرم افزار محصول شرکت " Autodesk " آمریکاست و یکی از مهمترین و پر کاربردترین نرم افزار های طراحی های دو و سه بعدی و همچنین ترسیم فنی در دنیا می باشد.نرم افزار AutoCAD به اندازه ای قدرتمند است که حتی برای جزئی ترین موارد نیز ، کنترل ها و تنظیمات فراوانی را ایجاد کرده و به کاربران خود این امکان را می دهد تا براحتی بتوانند موضوعات دو و سه بعدی خود را خلق کنند و یا به ترسیم نقشه های مورد نیاز خود بپردازند. ابزارها و دستورات نرم افزار AutoCAD به اندازه ای پیشرفته و حرفه ای است که هر کاربری با فراگیری نحوه استفاده ار آن می تواند اوضاع کاری خود را بطور کلی دگرگون کند.این نرم افزار حتی با دستگاه های برش " CNC " نیز سازگار می باشد.مهندسان عمران نیز برای طراحی سازه ها و اسکلت های ساختمانهای مسکونی ، اداری و تجاری و ... از این نرم افزار استفاده می کنند.در شاخه مهندسی معماری ، شرکت " Autodesk " یک سری از قابلیت های سه بعدی سازی را برای نرم افزار اتوکد در قالب " AutoCAD Architecture " ارائه داده است تا معماران بتوانند اشیاء داخل ساختمان را بصورت سه بعدی نشان دهند.

V-Ray


R V-Ray در واقع یک پلاگین معروف و کاربردی و حرفه ای برای نرم افزارهای گرافیک دیجیتالی از جمله " 3ds Max , Modo , Katana , Nuke , Rhino , Maya , Cinema 4D , Revit , Sketchup , Blender , Softimage " بحساب می آید.

این پلاگین پرکاربرد توسط کمپانی " Chaos Group "تولید و توسعه داده می شود.در اوایل از " V-Ray " صرفا جهت پروژه های معماری استفاده می شد ، ولی امروزه با گسترش خیره کننده خود در تمامی زمینه ها از جمله " جلوه های ویژه سینمایی ، تبلیغات ، بازی های کامپیوتری ، صنعت خودرو و ... بکار می رود.


هدف از راه اندازی وب سایت مرجع گرافیک دیجیتالی ، ارائه اطلاعات و آموزش های آکادمیک و جامع به

دوستداران نرم افزارهای " 3ds Max , AutoCAD , V-Ray , Photoshop " می باشد.